Szkoła Podstawowa
we Wszech
świętem

Regon 001181937 

NIP 911-17-74-991

56-400 Oleśnica,
Wszechświęte 16 B
tel. 0-71 314 02 34

 

spwszechswiete@olesnica.wroc.pl

Adres

- nowoczesna sala

- zajęcia SKS

- nauka pływania

- jazda na łyżwach

SPORT

krajowe:

- Warszawa

- Gdańsk

- Kraków

- Krasiejów

- Kłodzko

zagraniczne:

- Drezno

- Berlin

itd.

Wycieczki

Zapewniamy:

o  wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną

o  opiekę psychologa i logopedy

o  przyjazną atmosferę sprzyjającą rozwojowi ucznia

o  nowoczesną salę gimnastyczną, pracownię komputerową

o  odpowiednio i nowocześnie wyposażone sale lekcyjne

o  tanie i smaczne obiady

o  bezpłatny dojazd do szkoły wraz z opiekunem

o  zajęcia świetlicowe dla uczniów potrzebujących opieki

po zajęciach szkolnych

Wiedza
Information about of different web hosting plans. Users submitted reviews for inmotion hosting company.

Szkoła Podstawowa we Wszechświętem

Z wizytą w GKN Driveline Oleśnica

Drukuj

Dnia 6 listopada b.r. klasa 7 i 8 odwiedziła siedzibę GKN w Oleśnicy. Wyjazd miał na celu realizację założeń Doradztwa Zawodowego. Dzięki temu, uczniowie zapoznali się z informacjami dotyczącymi zawodów, których reprezentantami byli pracownicy firmy, ale nie tylko...

   Uczniowie z opiekunami zostali przyjęci w sali konferencyjnej, tam została przedstawiona i omówiona przez pana Szymona Zięcika ( absolwenta Sz. P. we  Wszechświętem) struktura zakładu, młodzież poznała też, co jest produktem i zadaniem firmy; czyli elementy układu przeniesienia napędu pojazdów i dostarczenie ich na rynki światowe.

image 1.jpgimage 2.jpgimage 3.jpgimage.jpg

   Była też możliwość zajrzenia na halę produkcyjną, gdzie zobaczono, jak w praktyce wygląda dbałość o filary, na których opiera się GKN, a mianowicie: jakość i ciągłe doskonalenie, BHP i ochrona środowiska, terminowość dostaw, zysk finansowy i obroty zapasami.

   Wizyta w tym miejscu, to lekcja, która pozwoliła sprawdzić, jak ważne jest zdobywanie wykształcenia, ciągłe doskonalenie, współpraca w grupie, cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu, bo to cechy dobrego pracownika. Przygotowywała ponadto młodzież do świadomego wyboru zawodu, rozbudziła aspiracje i kształtowała szacunek do pracy.

                                                                                                            Joanna Węgrzyn - Bardo

Dzień Patriotyczny w Szkole Podstawowej we Wszechświętem

Drukuj

24 października w Szkole Podstawowej we Wszechświętem obchodzono Dzień Patriotyczny. Uroczystość składała się z czterech części: międzyklasowego konkursu plastycznego na plakat z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości, pokazu mody patriotycznej, wspólnej nauki poloneza oraz wykonywania kotylionów. Najwięcej emocji wywołał pokaz mody, podczas którego w szkole zrobiło się biało-czerwono. Rodzice wykazali się wielkim kunsztem przygotowując swoim dzieciom niesamowite stroje. Byli: ułani, górale i góralki, piłkarze a nawet orzeł biały. Nastrój udzielił się nawet przybyłym rodzicom, którzy oprócz strojów w barwach biało-czerwonych, przyozdobieni byli wiankami i kotylionami. Wszyscy uczestnicy mogli przejść po specjalnie przygotowanym do tego celu wybiegu i poczuć się  jak prawdziwi modele. Na zakończenie obchodów Dnia Patriotycznego rodzice wraz z nauczycielami i uczniami zasiedli do stołów i wspólnie przygotowywali kotyliony, które będą wykorzystane 8 listopada podczas wieczornicy. Ten uroczysty dzień, pełen patriotycznej atmosfery był wspaniałą okazją do kształtowania postaw obywatelskich wśród uczniów oraz poszanowania symboli narodowych.

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI 2018

Drukuj

Brawo!!! Mamy czterech laureatów!

24 października 2018r. nasi uczniowie z klas 0-III wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim na 100-lecie Odzyskania Niepodległości pt. „ Piękna nasza Polska cała”. Konkurs  odbył się  pod patronatem wójta Marcina Kasiny w Szkole Podstawowej w Ligocie Polskiej. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Witek (kl.0), Julia Turczyn ( kl. I), Nikola Łajbis (kl. II) oraz Julia Świder z klasy III. Wszyscy otrzymali dyplom laureata. Wielkie gratulacje dla uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.

DZIEŃ NAUCZYCIELA 2018

Drukuj

FOTORELACJA

Recytowali wiersze o Polsce

Drukuj

 

11 października 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej we Wszechświętem uczestniczyli w kolejnej odsłonie kameralnych „ Spotkań z Poezją”. Inicjatorką przedsięwzięcia jest nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Agata Jędrzejczuk. W tym roku szkolnym z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasz konkurs odbył się pod hasłem „To wszystko jest nasza Ojczyzna”. Spotkanie miało formę konkursu recytatorskiego adresowanego do uczniów z klas 0-III. Każdą klasę reprezentowało po trzech najlepszych recytatorów zgłoszonych przez wychowawców klas. W tym roku do etapu szkolnego nominowani zostali: Filip Witek i Julia Maśluch z oddziału przedszkolnego, Natalia Jednoróg, Michalina Mazurek i Julia Turczyn z klasy I, Nikola Łajbis, Kuba Dzieszuk i Marcel Juda z klasy II oraz Maja Bielecka, Julia Świder i Alexander Malinowski z klasy III. Zadaniem uczestników było wyrecytowanie wybranego wiersza o Polsce. Uczniowie najczęściej sięgali po utwory Wandy Chotomskiej, Marii Janik, Władysława Bełzy oraz Antoniego Słonimskiego. Recytacje oceniała komisja konkursowa, w której zasiadali: dyrektor szkoły Robert Nowosad, nauczycielka języka polskiego Helena Jakubowska i nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Agata Jędrzejczuk. Po krótkiej naradzie komisja wyłoniła zwycięzców. Zostali nimi: Filip Witek (kl.0), Julia Turczyn ( kl. I), Nikola Łajbis  (kl. II) oraz Julia Świder (kl. III). Laureaci Szkolnych Spotkań z Poezją będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim na 100 – lecie Odzyskania Niepodległości pt. „ Piękna nasza Polska cała” pod patronatem wójta Gminy Oleśnica Pana Marcina Kasiny. Konkurs odbędzie się 24 października 2018r. w Szkole Podstawowej w Ligocie Polskiej. Trzymamy kciuki za naszych recytatorów.

AJ1.jpegAJ2.jpeg

Joomla 2.5 Templates designed by Textildruck