Szkoła Podstawowa
we Wszech
świętem

Regon 001181937 

NIP 911-17-74-991

56-400 Oleśnica,
Wszechświęte 16 B
tel. 0-71 314 02 34

 

spwszechswiete@olesnica.wroc.pl

Adres

- nowoczesna sala

- zajęcia SKS

- nauka pływania

- jazda na łyżwach

SPORT

krajowe:

- Warszawa

- Gdańsk

- Kraków

- Krasiejów

- Kłodzko

zagraniczne:

- Drezno

- Berlin

itd.

Wycieczki

Zapewniamy:

o  wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną

o  opiekę psychologa i logopedy

o  przyjazną atmosferę sprzyjającą rozwojowi ucznia

o  nowoczesną salę gimnastyczną, pracownię komputerową

o  odpowiednio i nowocześnie wyposażone sale lekcyjne

o  tanie i smaczne obiady

o  bezpłatny dojazd do szkoły wraz z opiekunem

o  zajęcia świetlicowe dla uczniów potrzebujących opieki

po zajęciach szkolnych

Wiedza
Information about of different web hosting plans. Users submitted reviews for inmotion hosting company.

Szkoła Podstawowa we Wszechświętem

JASEŁKA

Drukuj

Tuż przed świętami,21 grudnia w Szkole Podstawowej we Wszechświętem odbyły się Jasełka. Wprowadzeniem do przeżycia tego pięknego czasu był przeczytany przez ks. Wojciecha, zaproszonego gościa, fragment Ewangelii o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Jasełka miały tradycyjny charakter. Rozpoczęła je scena zwiastowania, następnie podróż do Betlejem i żmudne poszukiwanie noclegu . I oto byliśmy świadkami przyjścia na świat Boga w ubogiej stajence. Obok postaci Maryi i Józefa wystąpili : anioł, pasterze, król Herod, mędrcy. Wspaniałymi aktorami okazali się uczniowie kl. IV. Całe  Jasełka były rozśpiewane dzięki chórzystkom z kl.V i VI , którym przygrywała p. Marzena, a nad całością czuwała p. katechetka Maria Majcher.

Po przedstawieniu, zaczynając od najmłodszej grupy przedszkolnej, uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki.

Całość została zwieńczona życzeniami, które popłynęły z ust p. dyrektora Roberta Nowosada i ks. Proboszcza Wojciecha Kopcia.

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Drukuj

13.12.2018. 4-osobowe drużyny z klasy VII i VIII wzięły udział w Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Uczniowie udzielili odpowiedzi na 27 pytań otwartych i zamkniętych. Za każdą poprawną mogli uzyskać 1 lub 2 punkty. Uczestnicy wykazali się wiedzą z zakresu historii, geografii, polityki, sportu oraz kultury (film, literatura, muzyka) krajów niemieckojęzycznych.

Zwyciężyła drużyna z kl. VII. Uczniowie otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowy dyplom.

1.jpg2.jpg5.jpg4.jpg3.jpg

 

Marta Buczak

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Drukuj

Kiermasz jest wspaniałą okazją do wypromowania szkoły, pokazania zdolności i talentów dzieci, a także rodziców. Wspólna praca przy organizacji kiermaszu buduje więź między pracownikami szkoły, rodzicami i dziećmi. Dla dzieci jest to fantastyczna przygoda, polegająca na pokazaniu się w nowej sytuacji i zaprezentowaniu swoich talentów szerszemu gronu. W tym roku po raz kolejny w naszej szkole  13 grudnia odbył się kiermasz, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci, rodziców i dziadków. Wszystkie ozdoby zostały zaprezentowane w holu.  Fundusze zebrane podczas kiermaszu zasiliły konta klasowe  i grupowe dzieci. Bardzo dziękujemy zarówno wszystkim wykonawcom jak  i nabywcom tak niepowtarzalnych ozdóbek.

Rywalizacja klas VIII w siatkówce

Drukuj

6 grudnia w Szkole Podstawowej Gminy Oleśnica odbyły się gminne Igrzyska młodzieży szkolnej w siatkówce dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczennic z klasy VIII, które po zaciętych meczach zdobyły 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy wspaniałego wyniku.

„POCIĄGIEM PO POLSCE”

Drukuj

-program edukacji regionalnej i patriotycznej

W roku szkolnym 2018/2019 grupa przedszkolna „Skrzaty” realizuje program edukacji regionalnej i patriotycznej „Pociągiem po Polsce”. Program został opracowany z myślą                            o dzieciach, które nie tylko są podmiotem zabiegów wychowawczych, ale również biorą w nich czynny udział.

Już w przedszkolu można budzić przywiązanie dzieci do ojczyzny, do swego miasta, uczyć dostrzegać jego piękno, słowem kształtować uczucia, z których po latach zrodzić się może prawdziwy patriotyzm. Dostarczając dzieciom wiedzy poprzez legendy, podania, baśnie zapoznajemy dzieci z symbolami narodowymi, hymnem Polski, znakiem Orła Białego, flagą biało – czerwoną, poznają  herby ważniejszych miast Polski takich jak : stolicy – Warszawy, Krakowa, Wrocławia. W myśl powiedzenia „ czym skorupka za młodu nasiąknie…” my- nauczyciele i rodzice powinniśmy ukazywać dzieciom to co w ich regionie, kraju jest piękne, ciekawe, godne zaprezentowania. Jest to najprostszy sposób budzenia przywiązania i miłości do rodzinnej ziemi. Powinnyśmy zapoznawać dzieci z przeszłością i historią, by uchronić od zapomnienia tego co jest dla nas naszą chlubą narodową i dobytkiem kulturalnym. Nie będzie prawdziwej Polski bez Polaków znających jej przeszłość i tradycję. Poprzez różnorodne uroczystości przedszkolne dzieci poznają wiele tradycji, obrzędów  i obyczajów. Stanowią one okazję do kształtowania uczuć, wrażliwości estetycznej, postaw społecznych dzieci.

HO, HO, HO DZIAŁO SIĘ ACH DZIAŁO…

Drukuj

Dnia 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Dotarł on do nas pomimo braku śniegu na drogach. Ale jak to bywa ze świętymi, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Od czego są przecież renifery Mikołaja. Przybył do nas rano, gdy na dworze robiło się jasno. Wszystkie dzieci głośno go nawoływały. Kiedy już zobaczyliśmy świętego, serca zabiły nam raźniej, a niektórzy to się nawet przestraszyli – czyżby nie byli zawsze grzeczni? Niemożliwe, w naszej szkole są same zuchy! Dzieci gorąco powitały Mikołaja, a także przeurocze towarzyszące mu elfy i przedstawiły mu część artystyczną, którą dla niego przygotowały. Były piosenki, wierszyk, które sami ułożyliśmy dla świętego, aby wiedział, że nie tylko potrafimy recytować i śpiewać. Potem nastąpił najprzyjemniejszy moment: wręczanie prezentów i sesja fotograficzna z Mikołajem.  Pożegnaliśmy naszego przyjaciela, aż na rok. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też zasłużymy na prezenty.

Joomla 2.5 Templates designed by Textildruck